Відкриття XXXV Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози»

20 Травня 2016

19:00 - 22:30

Львівська обласна філармонія (вул. Чайковського, 7)

Квитки: 50-250 грн

Фестиваль «Віртуози» відкриється сюїтою з балету «Ніч перед Різдвом» класика української композиторської школи Євгена Станковича. Твір прозвучить в неповторній інтерпретації американського диригента, українця за походженням Теодора Кучара та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії.

Балет «Ніч перед Різдвом» написаний за однойменною повістю Миколи Гоголя на лібрето В. Литвинова. Написаний в 1990 р. балет ставився в київській опері в середині 1990-х рр., був відновлений у 2008 р. У балеті широко використовуються народні пісні «Щедрик» та «Радуйся, земле». Володіючи всіма досягненнями музики 20-21 століть, композитор віднайшов нестандартні музичні засоби у вирішенні образів. Драматургія цього балету так само потребує нестандартного мислення і в музиці.

Наступним у програмі прозвучить Концерт для скрипки з оркестром Петра Чайковського, який входить до переліку найкращих творів музичного мистецтва, зокрема, завдяки блискучій віртуозності партії солюючого інструменту. Цей твір надихнув сучасного французького кінорежисера, сценариста та продюсера Раду Міхайляну на створення фільму «Концерт», який вийшов на екрани в 2009 році. Музика Концерту надзвичайно оптимістична, світла, передає захоплення радістю буття, жагу до життя.

Соло на скрипці виконає справжня зірка, лауреат багатьох міжнародних конкурсів родом зі Львова, яка тепер мешкає у США Соломія Івахів.

А на завершення концерту прозвучить шедевр чеського композитора, остання і найвідоміша з написаних симфоній Антоніна Дворжака – Симфонія № 9 мі мінор «З Нового світу»