Весь цей джаз!

«Come on babe, why don’t we paint the town? And all that jazz!» (с) «Chikago» мюзикл

25-29 червня приїжджайте неодмінно до Львова…і буде джаз! Місто зустрічає світових легенд і запрошує на найбільшу фестивальну подію літа в Європі – http://alfajazzfest.com/">Alfa Jazz Fest! 
Міжнародний  open-air джазовий фестиваль цього року відзначить ювілей. А це вже ціла історія тривалістю в 5 років, коли є що пригадати, чим пишатися і кому розповісти: про кількадесят тисяч гостей, які побували на фестивалі в різні роки (серед них любителі і професіонали, музиканти, журналісти і критики джазу), про традиційно відмінну організацію. І, звичайно, про зірок світового рівня, легенд джазу, які, не віриться, але це факт! вшанували своїми виступами сцени Alfa Jazz Fest: http://www.aldimeola.com/">Ел Ді Меола, http://bobbymcferrin.com/">Боббі Макферрін, http://www.cassandrawilson.com/">Кассандра Уілсон, http://www.deedeebridgewater.com/">Ді Ді Бріджуотер, http://www.ginov.com/">Джино Ваннеллі, http://www.bonamusic.com/">Річард Бона, http://www.johnmclaughlin.com/">Джон Маклафлін та багато-багато інших.  
Немає нічого дивного в тому, що джаз і Львів стали невід’ємними один від одного. Як органічно за ці роки джаз злився з архітектурою міста, його площами, вуличками і парками. Чи навпаки, Львів плавно влився у джаз.  У цієї музики і в цього міста спільного більше ніж здається: змішання різних націй, переплетення культур і традицій. Джаз як і Львів не може без свободи, це взагалі ключове поняття в житті обох. І ще. Спробуйте відповісти на питання: що є джаз ?  Ви зрозумієте, що дати чітку відповідь дуже складно. Джаз налаштовує різних людей думати про нього по-різному. Кожний наповнює джаз особливим змістом на власний розсуд (от де свобода мислення!) «Перш за все, де би Ви не почули джаз, його завжди значно легше впізнати, ніж описати словами» -  сказав всесвітньовідомий музикознавець, президент і директор Нью-Йоркського Інституту джазових досліджень Маршал Стернс в своїй книзі «Історія джазу». До речі, він мало не єдиний з чиїм визначенням погодились навіть професійні джазмени, які за весь час існування джазу так і не змогли чітко пояснити, де починається і закінчується джаз, бо в кожного на це своя думка.  
Те саме і зі Львовом. Хіба можна кількома словами окреслити: що це за місто і чим воно так приваблює ? Для одних – це архітектура і неподібні один до одного будинки і палаци. Для інших – храми, вулички, бруківка, люди, навіть дощ, кава і для кожного «своя»  дуже львівська атмосфера. На рівні відчуттів Львів наче надає код доступу до безпосередності, свободи та бажання імпровізувати. Тих емоцій, яких нам так бракує у повсякденному житті. Тож, перефразовуючи слова того ж Маршала Стернса: Львів, як і джаз, його завжди значно легше пізнати, ніж описати словами. 
Львів – це і є джаз! 
Аргументів пре достатньо, щоби вписати у свої мрії Alfa Jazz Fest і тут же набрати адресу сервісу подобової оренди житла http://mushroom.com.ua/uk/">mushroom.com.ua! Тепер, довірте їм всі турботи пов’язані із бронюванням квартири, а самі із легкістю вирушайте до Львова!
Тим більше, цього року Alfa jazz Fest вражає зірковим складом хедлайнерів: http://www.mikestern.org/">Майк Стерн, http://www.billevanssax.com/">Біл Еванс, http://www.herbiehancock.com/">Хербі Хенкок, http://www.paquitodrivera.com/">Пакіто Д”Рівера, http://www.wayneshorter.com/">Уейн Шортер, Хіромі і http://www.georgebenson.com/">Джордж Бенсон – яке щастя побачити і почути їх на одній сцені ! Кожен - вартий окремої навіть не історії, а цілої книги. 
Гітарист Майк Стерн і саксофоніст Біл Еванс співпрацюють ще з 80-х. Разом були учасниками групи іншої легенди джазу http://www.milesdavis.com/">Майлза Дейвіса. Майк Стерн потрапив до списку «великих гітаристів всіх часів» за версією журналу http://www.downbeat.com/">DownBeat. Біл Еванс – тенор і сопрано-саксофоніст, дворазовий номінант престижної музичної премії http://www.grammy.com/">«Grammy». 
У ще одного хедлайнера Alfa Jazz Fest Хербі Хенкока таких статуеток – 14! А ще http://www.oscars.org/">«Оскар» за музику до фільму https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE_%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D0%BD%D0%BE%D1%87%D0%B8">«Близько півночі». 
Свою програму http://www.paquitodrivera.com/recent-releases/jazz-meets-the-classics/">“Jazz Meets The Classics” вперше в Україні представить Пакіто Д”Рівера – легендарний кубинський і американський кларнетист, тенор, сопрано-саксофоніст і композитор з «Острова свободи». До речі, в 2007 році  Д”Рівера отримав нагороду «Жива джазова легенда»  від Центру Кеннеді у Вашингтоні. 
Прекрасну мирну музику і трохи оптимізму обіцяє привезти до України Уейн Шортер, який цього року отримав премію «Grammy» «за особливий вклад у розвиток музики протягом життя». 
Відома віртуозною технікою, енергійними живими виступами і змішуванням в своїй творчості різних музичних жанрів Хіромі також, на радість багатьом любителям джазу, виступить на цьогорічному Alfa Jazz Fest. І, звичайно, майстер гармонійного поєднання елементів джазу, софт-року і ритм-енд-блюзу, володар 10 премій «Grammy» і давно визнаний одним із найвидатніших гітаристів в історії джазу, Джордж Бенсон подарує ні з чим незрівняні емоції у передостанній день фестивалю, а саме 28 червня. 
А на завершення, Друзі, ось Вам дві примітки. Одна з них – офіційна програма Alfa Jazz Fest http://alfajazzfest.com/program2015?lang=uk">http://alfajazzfest.com/program2015) для того аби ще раз переконатися в тому, що пропустити таку подію неможливо аж ніяк !
А друга – сервіс подобової оренди житла без посередників http://mushroom.com.ua/uk/">mushroom.com.ua. для того аби ще раз переконатися в тому, що подорожувати легко, коли є ті, хто бере на себе усі турботи Вашого проживання!
До зустрічі у Львові ! Все буде джаз!