Кузьма Скрябін: «То є Львів - моє місто»

 

 

Кожен із нас з’являється на цій Землі не просто так. Життя пов’язує нас з одними людьми, а не з іншими теж не просто так. І взагалі, в тому житті все не просто так. Ми не обираємо де нам народитися, з якими людьми бути і як надовго, хто із них з нами назавжди, а хто просто зникне, та, можливо, навчить нас чомусь і зробить сильнішими. В кожного своє призначення і світ так влаштований, що нам  відведено в ньому своє місце і час. І не залишається нічого, крім як вірити у життєве «не просто так», бо воно, чи не єдине, дає пояснення звідки з’являються серед нас найкращі серед особливих. Такі як Кузьма!
В маленькому містечку https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D1%96%D1%80">Самбір на Львівщині, колись народився Андрій Кузьменко, якого в дитинстві, як він згадував, мама заганяла «резиновим тапочком в музичну школу». До речі, він закінчив її по класу фортепіано. Ну не просто ж так, тоді, у 10-ти річному віці Андрій почув пісню The Beatles “Lady Madonna” на збірці зарубіжної естради і відчув своє призначення. «Я не знав, що її виконують Бітли, - згадує Кузьма, - я прочитав це на конверті значно пізніше. Мене здивувало інше: наскільки простою виявилась музика і наскільки сильно вона «вставляла»…Я зробив електрогітару з фанери, розмалював, як має бути, і почав лабати на ній..Коли зіграв цю мелодію на свому піаніно, я відчув такий душевний підйом, що почав придумувати мелодії сам. Я впевнився в тому, що кожен зможе придумати щось таке, що зрозуміють тисячі, мільйони людей. Це досить складно в технічному плані - треба тільки вкласти душу і мозги». 
Ні в кого з тих пір не виникало жодних сумнівів, що Кузьма Скрябін і є той – найкращий серед особливих. Той, кому вдавалося придумувати щось таке, що зрозуміли тисячі, мільйони людей. Що він сам творив прості мелодії, які настільки сильно «вставляють». Що він так щиро заміняв багатьом із нас друга. Що його слова до пісень варті тисячі прочитаних замудрих текстів. Його слова про любов, варті тисячі сторінок книжних романів. Дивовижна людина, яка мала своє розуміння серед всіх абсолютно, народний улюбленець. Справжній, щирий, «свій чувак» - Кузьма Скрябін.

Небо каже йди сюда,
Небо каже йди.
Довго шукав тихе мiсце теплий дiм,
Бо видно нема бiдним сонця на землi.
Я побудував собi сходи аж до хмар
І добре є там ...( з пісні «Небо каже» Скрябін)

Та скажіть тепер, чи не все в тому житті «не просто так»? Що найкращих серед особливих воно забирає теж не просто так ?! І це чи не єдине пояснення, в яке доводиться вірити. Бо інакше, просто болить. Дуже. Болить, Кузьма… 
Рідний його серцю Львів на найбільшому концертному майданчику міста - стадіоні «Арена Львів» 21 червня о 20.00 зустрічатиме тих, для кого Андрій Кузьменко був дорогим, хто глибоко шанує його пам'ять. Повний перелік учасників трибют-концерту налічує понад 13 відомих виконавців, які були не просто колегами Кузьми, а й друзями. На прохання шанувальників Андрія Кузьменка на сцені «Арена Львів» поруч із музикантами гурту «Скрябін» виступатимуть: http://www.gady.com.ua/">Брати Гадюкіни, Святослав Вакарчук, Тарас Чубай, Олександр Положинський, Женя Галич (O.Torvald), Фагот (ТНМК), http://ponomaryov.com/">Олександр Пономарьов, Наталія Могилевська, http://victorpavlik.com.ua/">Віктор Павлик, Олег Собчук (Скай), Тарас Тополя (Антитіла), «Пающіє Труси», http://www.dmitryshurov.com/">Дмитро Шуров, Андрій Хливнюк (Бумбокс), http://www.svetlanaloboda.com/">LOBODA, http://burmaka.kiev.ua/">Марія Бурмака, Арсен Мірзоян, http://tik.ua/">ТІК.
Цього разу пісні з репертуару Скрябіна зазвучать по-новому - у кавер-версіях українських гуртів і співаків http://arenalviv.com.ua/skrjabin_koncert_pamyati/">http://arenalviv.com.ua/skrjabin_koncert_pamyati/

Життя і творчість Кузьми Скрябіна дуже тісно пов’язані зі Львовом. Тут він жив, вчився, творив, любив приїжджати з концертами, просто любив бути. Тут безліч його друзів і тут його.. поховали. Кузьма називав Львів «своїм містом». В лютому 2013 року він записав пісню «То є Львів» і відео до неї, яке на сьогодні, можна вважати унікальним. Кузьма зняв його сам на свій айфон. «І знов з телефоном в машині. На цей раз по Львову із сестрою Таньою (пішки з айфоном) і Мамуською справа від мене (один раз видно її руку в кадрі біля медуніверу )" – написав тоді Андрій. 
Львів сумує і пам’ятає Тебе, Кузьма! 
Львів – місто спогадів і місто майбутнього! Не відкладайте його на потім. Плануйте Львів сьогодні із http://mushroom.com.ua/uk/">mushroom.com.ua!