Концерт класичної музики за участі Олександра Земцова

Концерт класичної музики за участі Олександра Земцова
11 лютого 2017, 18:00
Львівська обласна філармонія (вул. Чайковського, 7)
ВАРТІСТЬ50 - 160 грн

Від самозаглибленого Шумана і бурхливо-пристрасного Ліста до інтелектуально-багатозначного Бартока: три різні світи, три різні концепції музики.
Виконують:
Олександр Земцов – альт
Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів»
Оксана Линів – диригент
Програма концерту:
Роберт Шуман. Симфонія № 2
Ференц Ліст. Два епізоди з Фауста
Бела Барток. Концерт для альта з оркестром
Симфонію № 2 Шуман писав, борючись зі своєю психічною хворобою, симптомами якої була депресія і неврози. Утім, ця симфонія, що написана у символічній До мажорній тональності, стала для нього самого ниткою, за яку він тримався й у фіналі твору здобув перемогу над темрявою, а його стан поліпшився. Симфонія містить алюзії до музики Баха й Бетховена, двох із трьох «великих Б» німецької музики (третім «Б» був Брамс, який «успадкував» естетику Шумана). Якщо симфонія Шумана є «чистою музикою» без літературного сюжету, то світ музики Ліста сповнений літературних та інших образів, зокрема із Фауста, а його музична мова розкутіша у своїй по-романтинчному своєрідній емоційності.
Як і Шуман, Барток писав свій альтовий концерт, борючись із хворобою. Кінець кінцем, він не зміг завершити його, і не застав прем’єри твору — завершення твору на основі рукописів Бартока здійснив його друг Тібор Серлі. Музика концерту надзвичайно експресивна й розмаїта, і не позбавлена й заглибленої лірики, чому сприяє багатий тембр інструмента, для якого написана сольна партія твору.

http://lviv-online.com/ua/events/music/kontsert-klasychnoji-muzyky-za-uchasti-oleksandra-zemtsova/